10 Aralık 2011 Cumartesi

İlk Mim'im :)

keyifle takip ettiğim Turta Tadında Yaşamak beni Mim'lemiş..
bu benim ilk mim'im ve konusu çoook keyifli :)

Hakkımdaki 7 Gerçek!!

7 başlıkta kendim hakkında ne anlatabilir diye çok düşündüm
aklıma ilk gelenleri başladım yazmaya...

* Bir yaz akşamı (Haziran'da) doğan tipik bir ikizler burcuyum. bir anım bir anıma uymaz,
daldan dala konarım kelebek misali..kimi zaman durgun bir göl kimi zaman çağlayan bir ırmak hiç belli olmaz sağım solum...

* hayatında hiç piyango vurmamış biri olarak en büyük ikramiyemi "eşimi" kazandığıma inanırım. benim en yakın arkadaşım, dostum, sırdaşımdır.. aileme ve sevdiklerime çok düşkünümdür öyleki sevdiklerime zarar vermeye kalkana bir kaplan edasıyla saldıran, koruyucu, anaç bir yapım vardır. çocukları çok sever ama çocuk doğurmayı hiç düşünmeyen biriyim. (2 tane dünyalar güzeli yeğenim için canımı verebilirim o ayrı)

* çabuk parlarım, zor sakinleşirim. ama parlayana kadar da çok sabrederim. sınırlarımın zorlanmasına gelemem, özgür ruhumu kimselere ezdirmem.. dayatmalara, emrivakilere gelemem. kolay kolay Hayır diyemem kimseye ama bir kere hayır dediysem sözümden dönmem..

* hayalperestim fazlasıyla..hayalini kurduğum şeylerin peşinden gider kolay kolay yılmam..istediğim olmadı mı çocuk gibi dudak bükerim ama pes etmem, nasılsa er yada geç gerçekleştireceğimi bilirim.
(herhalde çoook uçuk hayaller kurmadığım için)

* gezmeye- görmeye, yeni yerler keşfedip yeni insanlar tanımaya bayılırım (yurtiçi-yurtdışı farketmez) tebdili mekanda ferahlık vardır sloganına inanırım! moda olan şeyleri,
çok gidilen yerleri değil benim keşfettiğim mekanları severim. girdiğim ortamlarda ciddi ve soğuk bulunurum çünkü kendimi herkese hemen açamam. beni tanıdıkça ilk izlenimlerinin ne kadar yanlış olduğunu anlar insanlar. (insanları şaşırtmayı severim nede olsa)

* arkadaşlığa, dostluğa önem veren insancıl yapımın yanı sıra hayvanlarada düşkünüm. evimde bir su kaplumbağam birde kedim var. imkanım olsa evi hayvanat bahçesine çevirebilirim. onlarla olmak bana huzur ve neşe verir :)

* yemek yapmayı ve yemeyi çok severim. görüntümün aksine iştahlıyımdır. zaten işimde yemek yapmak, istersen yeme :) yeni tarifler dener insanlara tattırırırm (bir nevi kobay olarak kullanırım sevdiklerimi) damak tadım için ödediğim paraya acımam. gittiğim yerlerde yeni lezzetler denemeye çalışırım hep. tatlıya hele de çikolataya düşkünümdür. "papaz hergün pilav yemez" deyiminin aksine ben tam bir pilav canavarıyımdır. (önceki hayatımda Çinli olduğumu söyler eşim :)

insan kendi hakkında yazarken ne kadar zorlanıyormuş canım.. daha anlat deseler benim gibi konuşmayı seven biri neler anlatır neler :)

bende bu Mim'i sevgilerimide ekleyer bakalım kimlere yolluyorum;

Aslısın, Geceleri Kolye Yapan Kadının Gündelik Maceraları, Zeynep'in Evi,Bir Güzel Çift,

Meyra'nın Gemisi, Seline Dair, Chilek


                          
                                                           Mutlu Haftasonları...

2 yorum:

Turta Tadında Yaşamak dedi ki...

bir ikizler burcu olarak hayalperestlik bende de var canım ;)

cemre dedi ki...

Turta Tadında Yaşamak; insan hayal ettikçe yaşar değil mi ama canım :))